FAQ (časté dotazy)

Piktogramy

Vážení zákazníci,
pro Vaši snadnější orientaci v našich produktech jsme vytvořili systém piktogramů pro nejdůležitější parametry jednotlivých výrobků. Tyto informace jsou spolu se stručným popisem výrobků uvedeny v jejich přehledu. Podrobnější specifikaci včetně návodu pak naleznete u jednotlivých výrobků.
Více...

Co znamenají čísla krytí IP xx?

Zkratka IP znamená Ingress Protection (uváděno také International Protection) - v překladu tedy "krytí". Krytíje konstrukční opatření, které je součástí el. předmětu. Poskytuje ochranu před dotykem s živými a pohybujícími se částmi a dosahuje se jím ochrana před poškozením vniknutím cizích předmětů, prachu, vody, plynů apod.
Více....

Dotazy k rozúčtování tepla

Dotazy k rozúčtování tepla můžete směrovat do on-line poradny Asociace rozúčtovatelů nákladů nateplo a vodu http://www.artav.cz/poradna.php

Dotazy k rozúčtování vody

Dotazy k rozúčtování vody můžete směrovat do on-line poradny Asociace rozúčtovatelů nákladů na teplo a vodu http://www.artav.cz/poradna.php

Regulace teploty

Slovníček technických výrazů

Diference spínací teploty (dříve citlivost)
Rozdíl mezi zapínací a vypínací teplotou při neměnném nastavení.

Přesnost nastavení
Rozdíl mezi teplotou nastavenou na stupnici termostatu a skutečnou teplotou, při které termostat vypíná (zapíná, přepíná).